5 כללי זהב להקמת עסק משגשג - יעקב שמאלוב % %

5 כללי זהב להקמת עסק משגשג

זמן קריאה: 4 דקות

כותב: רו"ח יעקב שמאלוב

5 כללי זהב להקמת עסק שאם תדבקו בהם, לא תוכלו לטעות.

בתהליך הקמת עסק, יזמים רבים נוטים לעשות טעויות שלרוב מביאות לכישלון עסקי ומצריכות התמודדות עם ההשלכות לאורך שנים. הקפדה על 5 הכללים האלה תגדיל משמעותית את הסיכויי שלכם להצליח ולפתח עסק בריא ומשגשג.

על פניו נראה שאין סיכוי להיכשל בעסק שיש כבר מאות כמוהו, אבל לפני כל הקמת עסק זה הכרחי לבסס קיימות עסקית. עסק טוב ומצליח, מבוסס קודם כל על יצירת ערך משמעותי ללקוח שמתורגם לרווחים לאורך זמן.

1 רעיון לא עסקי לעסק

הטעות הראשונה והבסיסית ביותר של הרבה מאוד יזמים היא שהם פותחים או מקימים עסקים על בסיס רעיון שאין בבסיסו שום קיימות עסקית. בעצם רעיון לא עסקי לעסק. אנשים חושבים על איזה שהוא רעיון לעסק, אם זה לפתוח חנות, עסק סיטונאי, שירות לאנשים פרטיים או שירות לעסקים אחרים, משקיעים זמן וכסף טוב, אבל לא מוודאים שלרעיון הזה יש בכלל בסיס עסקי! זו אחת הסיבות העיקריות לאי הצלחה של עסקים. פשוט אין בבסיס העסק שום הזדמנות או קיימות עסקית!

כולנו מכירים את הפיצרייה שמחליפה בעלים או הספר שיושב בחוץ ומחכה ללקוחות רוב היום. על פניו נראה שאין סיכוי להיכשל בעסק שיש כבר מאות כמוהו, אבל לפני כל הקמת עסק, הכרחי לבסס קיימות עסקית. עסק טוב ומצליח, מבוסס קודם כל על יצירת ערך משמעותי ללקוח שמתורגם לרווחים לאורך זמן.

אז השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא האם הרעיון שלי לעסק, מבוסס על הזדמנות עסקית אמיתית ומזוהה. זה לא כל כך מסובך, אם מבינים שהבסיס לכל הזדמנות עסקית, לכל עסק הוא יצירת ערך משמעותי ללקוח!

2 עסק לא מתאים ליכולות שלנו

הטעות השנייה שיזמים עושים היא להקים עסק שלא מתאים ליכולות שלהם. וכשאני אומר ליכולות אני מתכוון לרקע, למצב האישי, לכישורים או לידע שלהם. בואו רגע נבין למה זו בעיה. לכאורה אין מציאות מושלמת, תמיד יהיו פערים ואנחנו כל הזמן לומדים ומשתפרים אז למה לא "ללמוד תוך כדי הליכה" ולצמצם את הפערים עם הזמן?

התשובה לכך היא פשוטה – תחרות.

כבעלי עסקים, רובנו נפעל בסביבה תחרותית. כלומר נפעל בתחומים שבהם יהיו לנו מתחרים, כך שמראש למתחרים שלנו יש יתרון, פשוט כי הם נמצאים שם יותר זמן מאיתנו והם כבר העמידו את העסק שלהם על הרגליים. תוסיפו לזה את העובדה שרוב העסקים, גם כאלה שנראים לנו פשוטים, יש בהם מורכבות וניואנסים שאתם צריכים להכיר כדי להצליח ותקבלו מתכון בטוח לחס וחלילה הסתבכות.

לכן התחומים שהכי רלוונטיים, התחומים שבהם יש לכם את הסיכויים הגדולים ביותר להצליח, הם תחומים שאתם ערוכים לתפעול שלהם מבחינות רבות ככל האפשר. אלו יכולים להיות תחומים שפעלתם בהם, תחומים שיש לכם בהם קשרים ורישות עסקי, תחומים שמתאימים ליכולות ולכישורים שלכם, לחזקות האישיות שלכם ועוד.

אם בכל זאת רוצים להיכנס ולהשתלב בתחום שהוא חדש לנו, שזו אפשרות לגיטימית בהחלט, אז צריך לעשות הכנה יסודית מאוד לפני שקופצים ומקימים עסק. תמיד מומלץ לשקלל את מחיר דחיית העשייה עם עלות עשייה מוקדמת מידי וללא הכנה. זה יאפשר לנו להיות יצירתיים ותחרותיים ולהגדיל את הסיכוי להצלחה בעסק.

3 הסתמכות על מזל וכושר אלתור

החלטה להקים עסק היא החלטה שמעוררת בנו מצד אחד התרגשות ומצד שני גם לא מעט חששות. רבים מאיתנו, מפעילים "מנגנוני הגנה" ומנסים להקטין את החששות על ידי שקר עצמי של "יהיה בסדר" או "הכל משמים". ופשוט קופצים למים ללא הכנה מתאימה. כמובן שגישה זו לא פותרת שום בעיה אלא רק מטאטאת אותן מתחת לשטיח שם הן נערמות וצצות בהזדמנות הראשונה.

תכנון עסקי ופיננסי ממוקד להקמת או פיתוח העסק, יאפשר לבחון את ההיתכנות של העסקית, יאפשר לכם להיערך בצורה טובה לכניסה לשוק ולהתחרות עם הרבה יותר כוח וידע. והכי חשוב, תכנון עסקי ופיננסי יעשה לכם סדר בראש וסדר בתהליך הקמת העסק. תקבלו תמונת עתיד ברורה יותר שתעניק לכם שקט נפשי לקבל החלטות עסקיות בביטחון ולא מתוך הימור.

4 אשליית המנכ"ל הכל יכול

אצל חלק מאיתנו מתפתחת חוסר פרופורציה בין הידע והניסיון שלנו בפועל לבין מה שאנחנו מאמינים שאנחנו יודעים ויכולים. בדרך כלל ההטיה היא כלפי מעלה. אבל אפילו מנכלי"ם מנוסים של חברות גדולות, לא מוותרים על מניפה של אנשי מקצוע מומחים כדי לקדם את העסקים שלהם – מנהלי כספים, אסטרטגים, מנהלי שיווק וכד'

אם זה העסק הראשון שלכם, או שזה העסק הגדול הראשון שלכם, אתם חייב להיות כנים עם עצמכם בעניין ולהכיר בחזקות שלכם אבל לא להתעלם מהחולשות. רק כך תדעו מה לשפר ואיפה לחזק. זה מצוין להגיע בשלב הקמת העסק עם אמונה וביטחון עצמי אבל הוא חייב להיות אמיתי ומבוסס על ניסיון העבר.

5 הסתכלות פנימה במקום החוצה

יזמים נוטים להתמקד יותר מידי בהסתכלות פנימה, לאופרציה העסקית ולצרכים העסקיים כמו, רישוי העסק, שיפוץ והכנת המיקום, רכישת ציוד ומכונות, הקמת אתר וכדומה. אבל מה שיקבע בעיקר את ההצלחה העסקית הוא המידה שבה המוצר או השירות שלכם יפתור צרכים, רצונות, בעיות או כאבים של הלקוחות הפוטנציאליים והמידה שתצליחו לגבש ולפתח מודל עסקי תחרותי ורווחי. כלומר, לפני שמקימים עסק חייבים להסתכל מהחוץ פנימה, להכיר כמה שיותר טוב את הלקוחות שלכם וכמה שיותר טוב המתחרים שלכם. תזכרו הם שם לפניכם.

הכנה והכרה טובה של הלקוחות והמתחרים תאפשר לתכנן ולפתח מוצרים ושירותים שיתנו ללקוחות שלכם מענה טוב יותר מהמתחרים, כך שהם יעדיפו לקנות מכם ולא מהם! ובכך כמובן להגדיל משמעותית את הסיכויים להצלחה עסקית.

מקימים עסק? התקשרו עכשיו לשיחת היכרות ללא עלות או השאירו פרטים בטופס שלמטה ונחזור אליכם לתאום.

שיתוף המאמר

אהבת את המאמר? כנראה שגם אלו יעניינו אותך.

הכנת תוכנית עסקית

הכנת תוכנית עסקית

הכנת תוכנית עסקית הינה צעד משמעותי בהקמת עסק חדש – שכן באמצעותה ניתן לתכנן היטב את עתיד העסק – כמו גם ליישם את ההחלטות כהלכה. מה כוללת התוכנית העסקית? החל מניהול תזרים המזומנים, עריכת דו"ח רווח והפסד, ביצוע השקעה ראשונית ועוד – פעולות אלו יסייעו לכם ולעסק שלכם, ללא...

קראו עוד

גם אתם רוצים רואה חשבון בגישה עסקית?

מלאו את הפרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם

הסרטונים שלנו

איך מקימים עסק בתחום המזון - 1/3

איך להקים עסק טוב ומצליח!

מה חייבים לבדוק לפני רכישת עסק?

מה הלקוחות שלנו חושבים עלינו?

יעקב ונורית היקרים,
אני מאוד מעריך את היחס האישי והחם שאתם מעניקים לי ולצוות שלי. המענה תמיד מידי , הייעוץ שאני מקבל מכם בנושאים פיננסים ומקצועיים הוא על הצד הטוב ביותר. ליווי מקצועי לאורך כל הדרך.
אני מאוד מרוצה ומאוד ממליץ על המשרד שלכם!

דר" משיח – רשת מרפאות שיניים

אני עצמאי כבר הרבה מאוד שנים. מאז שאני עובד עם יעקב, הבנתי שזכיתי בענק.

כי יעקב הוא לא סתם רואה חשבון, יעקב הוא שחקן נשמה!

שמשקיע בי מעל ומעבר, תורם לי בראיה העסקית, תמיד נגיש ותמיד זמין. יעקב הוא פשוט נכס, נקודה.

איתן - הרצאות וקורסים למאמנים

אני אוהב את המענה היצירתי לסוגיות והאתגרים שאני מציב בפני המשרד
ואת השקט הנפשי שאתם נותנים לי בכל מה שקשור לרשויות המס.

משה - משרד תיווך

תודה על הזמינות, השירותיות והמקצועיות
שמאפשר לי להתפנות לעיסוק המרכזי שלי בראש שקט.

גלעד – חברת ייעוץ למנהלים

חיפשתי רואה חשבון שיעשה לי סדר בבלאגן, חיפשתי מישהו שמבין בניהול עסקים, חיפשתי ליווי מקצועי לצד הנהלת חשבונות מוקפדת ומצאתי אתכם!
בנוסף לפגישות אחד על אחד לקביעת אסטרטגיה וסדר פיננסי, ייעוץ והסברים בכל שעה בטלפון, אני תמיד מקבלת מכם שירות מקצועי, פרקטי, זמין וקשוב. תודה רבה!

אביב – מעצבת פנים

רואה חשבון תותח שמבין עניין, נותן לישון בשקט,
מקצוען שיודע לתת פתרונות יצירתיים
וחסך לנו המון כסף לעסק. ממליץ בחום !!

אלירן – חברת להחזקת מבנים

אתה יעקב ואשת סודך נורית נותנים לי את השרות הטוב ביותר, תמיד מישהו מכם זמין לי 24/7 תודה רבה יישר כוח על העבודה והמסירות!

איילת – פעוטון

הרמה המקצועית גבוה מאוד. יעקב נותן תשובה לכל שאלה ויודע גם להחדיר מוטיבציה לבעל העסק
יעקב הוא לא רק רו"ח, הוא גם מנטור וחבר,
מאוד התרשמנו ממנו והוא מוכיח את עצמו בכל מצב
יעקב נותן יחס אדיב מאוד ותמיכה בזמינות מלאה
הוא נותן תחושה שממש איכפת לו מהעסק ומאוד רוצה שנצליח.
הגענו אליו דרך חברים שמאוד המליצו. בקיצור, אנחנו מאוד מרוצים ומאוד ממליצים

יעל וארכדי - חברת ניקיון משרדים

עברתי 3 רואה חשבון עד שהגעתי ליעקב.

יעקב הכי מקצועי, הכי שירותי, עם ידע נרחב על עסקים בכלל והמון נכונות לעזור לך לקדם את העסק!
בזכותו יש לי ראש שקט ואני מתעסק נטו בלקדם את העסק שלי.

איש נדיר עם שירות מדהים ששווה לקבל ממנו!

נדב דהן - אסטרטגיה שיווקית ומיתוג

יעקב שמאלוב רואה חשבון שלי כבר כמה שנים
והוא חוויה מתקנת מרואה חשבון קודם שלי.
העסק בבהירות של מצב כלכלי הכל מסודר,
אני יודעת מה קורה בעסק שלי כל חודש.
פגישות מסודרות כל כמה זמן.
יעקב שמאלוב איש מקצוע אחראי,
מקצוען מקבלת ממנו הרבה ערך נוסף.
מומלץ בחום!!!

מיכל ולמן - קוסמטיקאית טיפולית בכפר סבא

יעקב נותן לי שקט נפשי וביטחון בעסק דבר שהיה חסר לי המון זמן.
הוא רואה חשבון מצוין, רואה מאד את הלקוחות שלו והצרכים שלהם.
התחושה היא שיש על מי לסמוך ושאני בידיים טובות.
ממליצה בחום לכל בעל עסק.

עדי דהן - יועצת ומטפלת זוגית

בן אדם מדהים שנותן את כל כולו ללקוח! בכל שעה ובכל נושא!

ניצן בן שבת - מאמן כושר

רואה חשבון מדהים ובאמת פשוט תענוג מאוד ממליץ

עופר שבתאי - שליחויות

אחלה של שירות האיכפתיות מהסירות והזמינות של יעקב מורגשות בכל שיחה ועניין
ממליץ בחום

טל - משרד תיווך

יעקב מקצוען אמיתי, נותן שירות אדיב ומהיר. נותן מענה וגיבוי לכל הצרכים הפיננסים גם כיועץ וגם כרואה חשבון. מרגיש בידיים טובות.

אלון מוזס - מאמן להתפתחות אישית

עזר לי לתכנן את העסק עם תכנית פיננסית מקיפה ומלאה ותוכנית פיתוח לעסק - קיבלתי שירות מקצועי אישי מרואה חשבון שאכפת לו.

טובה שקרוב - יועצת ומטפלת זוגית

רוצים להיות מעודכנים בכלים פיננסים שיסייעו לעסק שלכם?

הרשמו לניוזלטר שלנו וקבלו אחת לחודש טיפים, מדריכים וכלים אפקטביים, שיסייעו לכם לפתח עסק משגשג בביטחון!